עורך דין תמ"א 38 חיפה

פרויקט תמ"א 38, הינו פרויקט שהמדינה מעוניינת לעודד חיזוק ושדרוג מבנים, כך שיהיו עמידים בפני רעידות אדמה שעל פי תחזיות הסיסמולוגים, ממשות ובאות עלינו. לכן, ישנן הקניית זכויות בנייה מיוחדות לבעלי דירות בבנייני מגורים. מדובר על פרויקט מורכב הנמצא בערים השונות בארץ. מי שגר בבניין דירות בחיפה, יש להיעזר עם עורך דין תמ"א 38 חיפה, על מנת שייצג את כל דיירי הבניין מתחילת הפרויקט ועד לסופו. הפרויקט הינו מורכב, גם מהבחינה התכנונית וגם מהבחינה הבירוקרטית. מדובר על חוזים גדולים ומורכבים והסכמים שיש להם משמעות גדולה מאוד. עורך דין המטפל בדיירים שמעוניינים בפרויקט של תמ"א 38 יטפל בנושאים הבאים:
  • בדיקה של זכויות מקסימליות ובחינה של התכנית הארצית והעירונית
  • הסכם שיגן על הדיירים ויהיה הוגן עם הקבלן שממונה על הפרויקט
  • טיפול בהתנגדות דיירים לפרויקט ודיירים סרבנים
  • עזרה והכוונה וכן ליווי, בכל שלבי הפרויקט
  • דאגה מצד הקבלן לדיור חלופי של דיירי הבניין, עד לתום הפרויקט ואכלוסו בפועל
שמירה על האינטרסים של הדיירים בשלבי הפרויקט של תמ"א 38
תכנית של תמ"א 38 בחיפה ובכל שאר הערים בארץ הינו מיזם מבורך, מדובר על תוספת של קומות או פינוי ובינוי, במידה ומדובר על בניין מגורים ישן. מצוקת הדיור, גרמה לכך שיש לבנות בנייני מגורים לגובה. בגל העדר שטחים, במיוחד בערים המרכזיות בארץ, גרמה לכך, כי המדינה תעודד מיזמים של קבלנים שישקיעו וירוויחו ממכירת הקומות הנוספות בתכנית פינוי ובינוי לתיקון 2 של פרויקט תמ"א 38. כאשר מדובר בחיזוק מבנים, הכוונה לבנייני מגורים שנבנו עד לשנת 1981. במידה והבניין שלכם עומד בקריטריונים אלה, יש למצוא קבלן שיש לו חוסן כלכלי ממספיק בכדי להוציא לפועל את פרויקט זה.
אם אתם גרים בחיפה ויש לכם הצעה של קבלן לגבי פרויקט תמ"א 38, ללא ספק, זוהי הזדמנות פז לשיפור תנאי הדיור וכן העלאת ערך הנכס. חשוב כי תפנו אל עורך דין תמ"א 38 חיפה, כך שיעגן את זכויותיכם, יבדוק את פרטי הפרויקט ואת הפרטים של הקבלן המיועד להשקיע בפרויקט זה. עורך הדין שייבחר מטעם דיירי הבניין, יכנס ישיבת דיירים, על מנת לשמוע את דרישותיהם בפרויקט.
ייצוג הדיירים ע"י עורך דין המתמחה בתמ"א 38 הוא חיוני
על עורך דין תמ"א 38 חיפה, לוודא, כי הסכם המכירה של זכויות הבנייה בבניין המגורים, הינו תקין ויכלול את הסעיפים הדרושים. על עוה"ד, לבדוק את הבדיקות לגבי הקבלן המבצע, יכולותיו הפיננסיות, כך שהוא מגן על הדיירים מפני עצירת הפרויקט או אובדן של כספים. עורך דין שילווה את הדיירים מול פרויקט תמ"א 38,  יוכל אף לסייע בהתנהלות הכספית של גורמי המימון . עלות עורך הדין, תהיה ממש שולית, בהשוואה לרווח והתועלת שיהיו כתוצאה מפרויקט משתלם שיעבור ללא תקלות.
עורך דין תמ"א 38 חיפה, יהיה כל העת עם האצבע על הדופק, בכל הקשור לאישורים והתרים וכן, יעמוד מול החברה היזמית או הקבלן בקשר רציף, לגבי כל התקדמות או חדשות שקשורות לפרויקט זה. עוה"ד יעדכן כל העץ גם את וועד הבית, בכל מה שקורה בנושא הפרויקט. במידה ומדובר על תכנית פינוי ובינוי במסגרת תמ"א 38, עורך הדין, ידאג לכך, כי הקבלן או החברה היזמית שהיא אחראית על פרויקט זה, תדאג לדיור חלופי לכל הבניין ותשלם עליו, עד לאכלוס של הבניין בתום בניית הפרויקט. בחירת עורך הדין שייצג את הדיירים היא חשובה ולכן, המלצות של מי שאתם מכירים בתחום ייצוג בפרויקט זה כמו למשל של בניינים סמוכים שכבר הפרויקט בוצע בהצלחה, כדאי תמיד כי יהיה לכם כתובת של עורך דין דינאמי ובקיא בדיני המקרקעין ובמיוחד בנושא תמ"א 38.
 
FacebookGoogle+Linkedin

  משרד 077-3463480 ; פקס 077-3463481   
נייד 053-3610111 ; כתובת: רח' חורב 8, חיפה 3434112 
(שלוחה נוספת: רח' מרמורק 9, תל אביב 6425403) 
  www.cohenlaw.co.il ; info@cohenlaw.co.il  

   דובי כהן משרד עורכי דין

מקרקעין,

חוזים, צוואות וירושות