עורך דין נדל"ן

עסקאות נדל"ן דורשות ידע משפטי רחב ולכן, לפני ביצוע כל עסקת מקרקעין, יש לפנות אל עורך דין נדל"ן שמנוסה שנים בתחום זה. ניתן למצוא מגוון רב של עסקאות נדל"ן כגון:
  • רכישת מגרש לבנייה עצמית
  • רכישת בית או דירה מיד שנייה
  • השכרת נכסים
  • פרויקט תמ"א38.
  • פינוי בינוי
  • רכישת עסקים
  • רכישת שטחים חקלאיים לפני הפשרה
כל עסקאות הנדל"ן מצריכות מיסוי ולכן, בכל עסקת נדל"ן עורך הדין במתמחה בתחום זה, יידע על כל המיסים של כל נכס  שאתם עתידים לרכוש.  יש סבורים, כי עורכי דין מקרקעין, המתמחים בנדל"ן, מאמתים את נתוניהם של הרוכשים והקונים ומכינים חוזה. זוהי טעות לחשוב כך, היות ועורך הדין לנדל"ן, הוא זה שמוטל עליו לגרום ללקוחותיו, לבצע עסקאות נדל"ן בטוחות, כך שהכסף שהם משקיעים יהיה בטוח. עורך דין מקצועי בתחום הנדל"ן, יעקוב אחר השינויים וינהל את כל תהליך הרכישה במקצועיות ויעילות.
מה עורך דין לנדל"ן בודק לפני העסקה?
עורך דין נדל"ן, יבדוק את פרטי הנכס כגון: גוש , חלקה, נסח טאבו, כלומר רישומו של הנכס בלשכת רישום המקרקעין מה שמהווה מעין "תעודת זהות" של הנכס. עורך הדין, יבדוק מי הבעלים של הנכס, אם יש עליו עיקולים או שעבודים לבנק למשכנתאות ועוד. יש לזכור, כי מרבית הקרקעות בישראל, הן בבעלות מנהל מקרקעי ישראל.
המנהל, ינפיק אישור זכויות. המידע שעורך הדין יקבל על הנכס, יהיה כאמור מהטאבו, מה שיהווה ראייה לאמיתות תוכנו. אסור להסתיר מידע על הנכס, אם ביודעין ואם לא, היות וכל רוכש, יחשוב כי אתם מסתירים ממנו מידע חשוב. למשל, הוצאת נסח טאבו פעמיים, עשויה להעניק לכם מידע נוסף על הנכס שברצונכם למכור. למשל, אם ישנה הערת אזהרה, אם חוב לרשות המיסים, אן אם קיים אתר עתיקות הנמצא קרוב לנכס, תירשם הערת אזהרה ע"י רשות העתיקות על הנכס ועוד הערות שונות שיש להיות מודעים אליהן.
חובת עורך דין נדל"ן- למזער סיכונים לגבי העסקאות
יש לציין, כי חובתו של עורך דין נדל"ן הינה בדיקה קפדנית של פרטי הנכס, לוודא נכונות פרטים, כך שהוא יידע על פי הנתונים, אם העסקה אכן משתלמת וחוקית ללקוח. תפקידו של עורך הדין לענייני מקרקעין, הינה מזעור הסיכונים של הלקוחות ברכישה של נכס. יש כאלה שחסכו בהוצאת עורך דין לענייני מקרקעין ונפלו בפח. עורך דין לענייני נדל"ן שהוא מקצועי, הינו הגורם המכריע, עבור עסקת נדל"ן מוצלחת וחוקית. עורכי דין המתמחים במקרקעין, יגיעו גם לוועדת התכנון בעיר בו נמצא הנכס למכירה על מנת לבדוק מגמות תכנון, אשר עשוי להשפיע על שוויו של הנכס בעתיד, למשל, מיקום תוואי מתוכנן של קווי רכבת, הרחבת כבישים, צירי התחבורה הציבורית וכדומה. חשוב לבדוק גם את תיק הבינוי והרישוי של הנכס.
בדיקה של מצבו הפיזי של הנכס
חשוב כי תיערך בדיקה של מצבו הפיזי של הנכס, עורך דין נדל"ן,  ימליץ כי הרוכש ישכור את שירותיו של שמאי מקרקעין בכדי שימצא אם קיימים פגמים גלויים או נסתרים, בדיקה של מהנדס מוסמך ושמאי יקנו את התמונה הכללית של מצב הנכס. בבדיקה של מצבו המשפטי של הנכס, יש לבדוק כאמור את פרטי הרישום, תיק בית משותף, שטרות של הטאבו, חוזה חכירה, תעודת היוון, אישור זכויות ומסמכים נוספים, שיהיו רלוונטיים לנכס. בכל עסקת נדל"ן, יש לקחת בחשבון, גם את עלות שכר טרחת עורך הדין, שכרו של שמאי מקרקעין ומיסוי ואם קיים פוטנציאל בנכס לתכנית תמ"א 38.  אם כל הבדיקות יהיו תקינות בנכס, תוכלו לבצע בראש שקט את העסקה מול עורך דינכם.   
משרד עורך דין בחיפה דובי כהן 
 
FacebookGoogle+Linkedin

  משרד 077-3463480 ; פקס 077-3463481   
נייד 053-3610111 ; כתובת: רח' חורב 8, חיפה 3434112 
(שלוחה נוספת: רח' מרמורק 9, תל אביב 6425403) 
  www.cohenlaw.co.il ; info@cohenlaw.co.il  

   דובי כהן משרד עורכי דין

מקרקעין,

חוזים, צוואות וירושות