עורך דין מקרקעין בחיפה
עורך דין מקרקעין בחיפה
חיפה, הפכה להיות מבוקשת בתחום רכישות נדל"ן, אם עבור סטודנטים המעוניינים לאחר תום לימודיהם לרכוש דירה באזור, אם זוגות צעירים המעוניינים לגור בעיר בגלל הקרב לעבודתם וגם בגלל תכנית תמ"א 38 שהרבה יזמים מעוניינים להשקיע ברכישת דירה ישנה, כך שתהיה שווה הרבה יותר, אם לאחר חיזוק מבנה ושיפוץ בניין המגורים, או אם הוחלט על פינוי ובינוי. חשוב, כי בכל עסקה, תפנו אל עורך דין מקרקעין בחיפה המכיר היטב את הרשויות כגון טאבו, אם את הלשכה המחוזית לתכנון ובניה בחיפה מקרקעי ישראל ועוד.
אם גם אתם עומדים בפני עסקת נדל"ן, אינכם בטוחים לגבי העסקה אותה אתם תבצעו, אם יש בינכם לבעל הנכס, חילוקי דעות שונים, זה הזמן בדיוק, לפנות לעורך דין בעיר חיפה, המתמחה בדיני מקרקעין. ישנן הרבה עסקאות נדל"ן אשר נכשלות בשל חוסר תשומת לבאם של המוכר, או אם של הרוכש. הרבה עסקאות בתחום הנדל"ן, מגיעות אף לבתי המשפט בעיר חיפה, בשל הצורך להכריע לגבי סוגיה משפטית זו או אחרת.
חוקים רבים שיש להכיר לפני עסקת נדל"ן
אף אחד מאתנו, אינו בקיא בחוקים השונים בענייני מקרקעין. יש לדעת כמה דברים לפני שמחליטים על רכישת נכס ואילו הם:
  • בדיקה פיסית של הנכס, כגון צביעה חדשה שמטרתה להסתיר פגמים שונים בנכס.
  • בדיקת גודל הנכס מול המסמכים הרשמיים
  • בדיקת חריגות בניה בתוך הדירה או הנכס, על פי התכנית
  • בדיקת היתרים לבניה במידה וישנה תוספת
  • הוצאת נסח טאבו המראה על עיקולים, רישום בעל הנכס, משכנתא שעבודים ועוד.
  • בדיקת הצנרת, מערכת הביוב החשמל ועוד.
בדיקות ראשוניות אלה וכן, המצאת מסמכים שונים, יקלו עליכם מול ההתנהלות עם עורך דין מקרקעין בחיפה.  עורך דין מקצועי בדיני מקרקעין, ימשיך לעקוב אחר הניירת והחוזים של הנכס, גם לאחר חתימת שני הצדדים על חוזה הרכישה, בכדי שיוכל לפקח על השלבים האחרונים בהליך הרכישה. לרוב, השלב האחרון, יכלול את הרישום בלשכת רישום המקרקעין ואישור של תשלומי המיסים כגון: מס שבח, מס רכישה וכל מה שקשור למשכנתאות.
 למנוע חתימה על חוזה שאינו עונה על הגדרותיכם
לפעמים רכישת נכס, עשויה לקרות לנו פעם בחיים, או יותר. חוסר ידע וניסיון בהליכי הרכישה, עשויים לגרום לנו לחתום על חוזה שאינו עונה על הגדרותינו. יש להגיע לשלב החתימה על החוזה, רק באמצעות עורך דין מקרקעין בחיפה, אחד  שיהיה מומחה בחוקי המקרקעין ויודע לזהות כשלים קריטיים ולעגן אותם בחוזה. הניסיון והידע של עורכי דין בתחום הנדל"ן בעיר חיפה, עשוי להיות מכריע עבורכם. ככל שלמשרד עורכי הדין, יהיה ניסיון ושם טוב בתחום, כך ירבו הסיכויים שתצליחו בעסקת הנדל"ן. יש לבצע סקר, לגבי שכר הטרחה של עורך הדין, כלומר מה המחיר שמקובל לשלם לעורך הדין על פי החוק.
 לסיכום, כל עסקת מקרקעין, חייבת להתבצע בליווי צמוד של עורך דין בתחום המקרקעין, אשר מכיר היטב את כל הבירוקרטיה וההליכים של רכישת הנכס, כך שהוא אף יידע, כיצד להימנע מבעיות ותקלות הצפויות בשלבים השונים של רכישת הנכס ובאילו דרכים עליו לנקוט, על מנת להוזיל את העלויות השונות ולמצוא את הדרך הקצרה והבטוחה ביותר, עד  לקבלת המפתח של הנכס.
ישנם שירותים נוספים שיש למצוא במשרד עורך דין מקרקעין בחיפה, כגון: שירותי נוטריון, בדיקה של חוזה של חברה קבלנית וליווי מולה, התנהלות מול משרדי תיווך, תביעות עמלות תיווך וכדומה. כשאר מדובר למשל על רכישת נחלות, שטחים חקלאיים וכדומה, מדובר בהליך הרבה יותר מורכב, מאשר עסקת נדל"ן רגילה כמו רכישת נכס למגורים. עורכי דין המתמחים בדיני מקרקעין, מטפלים גם בלקוחות שנאשמים על ביצוע עבירות בניה ושירותים רבים אחרים בתחום המקרקעין.
 
FacebookGoogle+Linkedin

  משרד 077-3463480 ; פקס 077-3463481   
נייד 053-3610111 ; כתובת: רח' חורב 8, חיפה 3434112 
(שלוחה נוספת: רח' מרמורק 9, תל אביב 6425403) 
  www.cohenlaw.co.il ; info@cohenlaw.co.il  

   דובי כהן משרד עורכי דין

מקרקעין,

חוזים, צוואות וירושות